img

Çin Savunma Bakanı: "Hiçbir düşmandan korkmadık"


Çin Devlet Konseyi Üyesi ve Savunma Bakanı Wei Fenghe, 10. Moskova Uluslararası Güvenlik Konferansı’na video bağlantı yoluyla katıldı ve bir konuşma yaptı.

Wei Fenghe, kargaşa ve değişimlerle dolu dünyada insanlığın kader topluluğunun oluşturulmasının doğru seçenek olduğunu ve tüm ülkelerin birlik içinde hakkaniyet, adalet, barış ve istikrarı koruması, hegemonya ve zorbalık girişimleriyle ortaklaşa mücadele etmesi gerektiğini belirtti. Wei, Çin’in insanlığın barış ve kalkınma davasına istikrar ve aktif enerji katmaya hazır olduğunu dile getirdi.

Wei Fenghe, sözde Taiwan bağımsızlığı yanlısı güçlerin bölgeyi anakaradan bölme ve dış güçlerin müdahale girişimlerinin sonunda başarısızlığa uğrayacağını vurguladı.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin Taiwan ziyaretini hatırlatan Wei Fenghe, Çin ordusunun hiçbir düşmandan korkmadığını ve işgalci düşmanları yenme cesaretine sahip olduğunu ifade etti.

Wei Fenghe, ulusal egemenlik ve toprak bütünlüğünü korumaya kararlı olduklarının altını çizdi.

Bakan Wei Fenghe, küresel güvenlik önerisinin hayata geçirilmesi, işbirliğinin derinleştirilmesi ve sıcak sorunların çözülmesi konularında diğer ülkelerin ordularıyla birlikte çaba göstereceklerini kaydetti.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Canlı Yayın

 

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.