img

Çin’de 98 milyondan fazla insan yoksulluktan kurtarıldı


Çin’de 98 milyondan fazla insan isabetli yoksullukla mücadele yoluyla yoksulluktan kurtarıldı.

Hastalık, yoksulluğa neden olan en büyük faktörlerinden biri. Çin hükümeti hastalık nedeniyle yoksulluğa düşenleri yardım etmek için şehirlerdeki bin 7 üçüncü derecede hastaneden 118 binden fazla sağlık personeli yoksul ilçelerdeki bin 172 hastaneye gönderdi.

Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi’nin Xilin ilçesi Çin’in en yoksul ilçe listesinde yer alıyor. Xilin’de yaşayan Li Wenbin, 2017’de omuz ağrısı nedeniyle yatalak oldu.

Köy kadrosu Li Wenbin’in durumunu ele alıp ulusal yoksullukla mücadele bilgi sistemine doldurdu. Bu sistem sayesinde Li Wenbin’in durumu Ulusal Sağlık Komisyonu’na paylaşıldı.

Guangdong’dan bir sağlık ekibi Li Wenbin’le bir araya geldi ve onu acil ameliyatı etti. Li Wenbin rehabilitasyon egzersizlerini tamamlayarak normal hayata döndü.

Söz konusu ulusal yoksulluk mücadele bilgi sistemi 2014’te hizmete girdi. Sistemde Li Wenbin gibi 90 milyondan fazla yoksul insanın 22,8 milyar bilgisi kaydedildi. Bu bilgilere göre, Çin hükümeti isabetli politikaları uyguladı ve 98 milyon 990’den fazla insanı yoksulluktan kurtardı.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Canlı Yayın

 

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.